Седамдесет година од победе над фашизмом 1945-2015.
новембар 2015. – јануар 2016.

Седамдесет година после победе над фашизмом много тога је заборављено. Изменио се и сам дискурс антифашизма, биолошки су нестале многе генерације, започети су многи негативни процеси измене културе сећања. Циљ организовања изложбе посвећене обележавању седамдесетогодишњице победе над фашизмом јесте указивање на сву стравичност фашистичких и нацистичких режима који су на расној основи уништавали људска бића (пре свих Јевреје, потом Роме, а затим и Словене). Музејске изложбе представљају посебан комуникацијски канал окренут публици с циљем стварања нарочитог доживљаја, али и педагошком и просветитељском улогом, јер музеји нису само место забаве и разоноде, већ и простор за преиспитивање нашег односа према прошлости. Такав концепт има и ова изложба у којој се предмети презентују кроз шест целина:

1. Рат
  2. Фашизам